صفحه اصلی | راهنما
Header
امروز : جمعه 23 آذر 1397 | تماس با ما | عضویت در سایت |
ليگ برتر 9798- دوره هجدهم
امتیازتفاضلتعداد بازیتیمردیف
311115پرسپولیس1
311115پدیده خراسان2
301614سپاهان3
26915تراکتورسازی4
251215استقلال تهران5
19215پارس جنوبی جم6
18-515فولاد خوزستان7
17-415سایپا8
16-115پیکان9
16-315نساجي مازندران10
16-515صنعت نفت آبادان11
15-515نفت مسجد سلیمان12
14-215ماشين سازي تبريز13
13-615ذوب آهن14
10-1915سپیدرود رشت15
5-1114استقلال خوزستان16
تبلیغاتمنبع عکس :

پرسپولیس 2 - سپاهان صفر

پرسپولیس با دو گل، سپاهان را در آستانه خطر سقوط حفظ کرد و خود نیز به قهرمانی دوباره در لیگ نزدیک‌تر شد.
به گزارش "ورزش سه"، یک گل از علیپور در نیمه اول و گلی دیگر از شجاع خلیل زاده در نیمه دوم کافی بود تا سپاهان باختی دیگر در کارنامه‌اش ثبت شود و نتواند از فشار  قعرنشینی خارج شود.


داور: محمدحسین زاهدی فرد/ کمک داوران: علیرضا ایلدروم و سجاد طوری
استادیوم آزادی/  تماشاگر: حدود 45 هزار نفر

اخطار: سعید آقایی (33) و مهدی شریفی (51) از سپاهان و فرشاد احمدزاده (55) و شجاع خلیل زاده (84) از پرسپولیس


پرسپولیس:

 

 • علیرضا بیرانوند
 • سیدجلال حسینی
 • شجاع خلیل زاده
 • صادق محرمی
 • محمد انصاری(69 احمد نوراللهی)
 • محسن ربیع خواه
 • حسین ماهینی
 • وحید امیری(88 سیامک نعمتی)
 • علی علیپور
 • گادوین منشا (67 بشار رسن)
 • فرشاد احمدزاده


سرمربی: برانکو ایوانکوویچ


سپاهان:

 

 • ابراهیم عالمه
 • عارف غلامی
 • سیاوش یزدانی
 • حسن جعفری
 • سعید آقایی
 • علی کریمی
 • محمود قائدرحمتی(72 میلاد سرلک)
 • مهرداد محمدی (76رضا دهقانی)
 • حسین پاپی( 60 ادون حسنی)
 • مهدی شریفی
 • ساسان انصاری

سرمربی: منصور ابراهیم زاده

 

 

شرح بازی

 


در شرایطی که پرسپولیس حداقل سه موقعیت صد در صدی دیگر توسط منشا و علیپور برای بیشتر کردن تفاضل گل پیروزی در نیمه اول داشت، یک بار تیرک دروازه و یک بار نیز عالمه و در ادامه بی دقتی عجیب علیپور تنها یک پیروزی یک گله برای آنها در نیمه اول رقم زد.
اشتباهات دفاع سپاهان باعث شده تا پرسپولیس هر بار در موقعیت حمله قرار گیرد، دروازه این تیم تهدید شود و فرشاد احمدزاده، علیپور، منشا و امیری به خوبی توانسته‌اند فضای خالی مدافعان سپاهان را مورد هدف قرار دهند.
سپاهان که تنها در فاز تهاجمی توانسته موفق عمل کند، روی درخشش دروازه‌بان سوری خود از شکست سنگین در نیمه اول نجات یافت و علی علیپور نیز در شرایطی توانسته تک گل تیمش را رقم بزند که در ثانیه‌های پایانی از فاصله دو قدمی و دروازه خالی ضربه اش را راهی اوت کرد.
سپاهان که برخلاف گذشته از حیث پرشور بودن و بازی پایاپای تنها هواداران این تیم این حس را دارند، در نیمه اول نتوانست آنطور که باید روی دروازه پرسپولیس خطری را ایجاد کنند و تنها یک بار توسط شریفی ضربه آنها به تیرک دروازه برخورد کرد.
باید دید منصور ابراهیم زاده موفق خواهد شد در 45 دقیقه باقیمانده شرایط تیمش را برای فرار از شکست بهبود بخشد یا پرسپولیس با پشتوانه این گل به دنبال پیروزی و گل‌های بعدی خواهد بود.

سپاهان با شکست تک گله در نیمه اول که البته با خوش شانسی آنها نیز همراه بود، نیمه دوم را در شرایطی آغاز کرد که امیدوار بود بتوانند بازی را به سود خود تغییر دهند. اتفاقی که با حملات پردامنه آنها همراه بود و شاید اگر داوری سخت‌گیرانه بود می‌توانست با اعلام پنالتی روی ساسان انصاری در صحنه برخورد با بیرانوند، شرایط را تغییر دهد.
پرسپولیس که مطمئن از پیروزی به نظر می‌رسید، با حفظ قوای خود در میانه زمین و نیم نگاهی به دروازه حریف به دنبال دستیابی به گل های بعدی بود و در این میان صاحب موقعیت های خوبی روی ضدحملات نیز شد که ابراهیم عالمه مانع از این اتفاق‌ می‌شد.
دروازه بان سوری نیز در ادامه روی ضربه سر خلیل زاده ناکام نشان داد تا شکست دو گله پایان کار سپاهان در استادیوم آزادی باشد و زردپوشان یک گام دیگر به بحران سقوط در فاصله هشت هفته مانده به پایان مسابقات نزدیک شوند.

 

شرح گل:

 


پرسپولیس 1 سپاهان 0: ( دقیقه 10، علی علیپور): علیپور که ضربه اول خود را در حالت تک به تک از دست داده بود، در ادامه روی ریباند ضربه دفع شده احمدزاده توسط عالمه، توانست دروازه سپاهان را باز کند.

پرسپولیس 2 سپاهان 0 :( دقیقه 68، شجاع خلیل زاده): فرشاد احمدزاده با پای غیر تخصصی خود ارسالی دیدنی روی نقطه پنالتی برای شجاع خلیل زاده پیش تاخته کرد تا او با ضربه سر ابراهیم عالمه را مقهور و تسلیم ضربه خود کند.

 

 

بازیکن برتر

 


ابراهیم عالمه توانست سه بار حداقل موقعیت‌های صد در صدی مهاجمان پرسپولیس را دفع کند تا شکست تلخی در کارنامه سپاهان رقم نخورد. او که نشان داده گلری دریبل‌خور نیست، دو بار اینچنین موقعیت‌های صد در صدی منشا و بشار رسن را مهار کرد و در صحنه‌های دیگر نیز مانع از باز شدن دروازه سپاهان شد تا تنها دو بار تسلیم شود.
در سمت مقابل نیز محسن ربیع خواه و علی علیپور به خوبی توانستند از پس وظایف خود در این بازی بربیایند و اگر مهاجم اول پرسپولیس فرصت سوزی از فاصله دو متری دروازه را در کارنامه خود در این بازی ثبت نمی‌کرد شاید شایسته کسب عنوان برترین بازیکن زمین نیز می‌بود.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 6: روی خطای هند هافبک سپاهان، پرسپولیس از فاصله 35 متری صاحب ضربه ایستگاهی شده است. این ضربه را با همکاری امیری و انصاری، مدافع چپ پرسپولیس یک ضرب نواخت که راهی به دروازه نیافت.

دقیقه 8: روی دفع مدافع سپاهان، ماهینی از پشت محوطه جریمه صاحب فرصت شوتزنی شد که این ضربه با مهار ابراهیم عالمه راهی به دروازه نیافت.

دقیقه 32: یک فرار دیدنی از گادوین منشا روی پاس فوق العاده وحید امیری، این مهاجم را در موقعیت تک به تک با عالمه قرار داد و در شرایطی که منشا قصد داشت با دریبل دروازه بان سپاهان گل تیمش را ثبت کند، با مهار و واکنش او ناکام ماند.

دقیقه 34: ساسان انصاری در جدی ترین موقعیت تیمش در ضدحمله در شرایطی که به محوطه جریمه وارد شده بود، با شوت خود تنها سیدجلال حسینی را هدف قرار داد تا یک کرنر برای سپاهان شکل بگیرد.

دقیقه 39: روی غافلگیری خط دفاعی پرسپولیس، شریفی در گوشه شش قدم سمت چپ پرسپولیس صاحب موقعیت شد که سرضرب توپ را به تیرک کوبید و موقعیت تیمش را از دست داد.

دقیقه 1+45: ارسال توسط احمدزاده با ضربه سر منشا به تیرک دروازه سپاهان برخورد کرد و در ادامه علی علیپور در فاصله دو متری و دروازه خالی توپ را راهی اوت کرد.

دقیقه 46: ارسال حسین ماهینی با کنترل وحید امیری و ضربه این بازیکن به بهترین شکل توسط عالمه راهی کرنر شد تا دروازه بان سوری ناجی سپاهان شود.

دقیقه 49: ضربه مهرداد محمدی با اختلاف از کنار دروازه بیرانوند عبور کرد.

دقیقه 52: پاس رو به عقب صادق محرمی به بیرانوند، با تصمیم گلر پرسپولیس برای دریبل همراه شد که برخورد او با ساسان انصاری با اعلام خطای انصاری همراه شد. این در حالی بود که انصاری اعتقاد به خطای پنالتی داشت. در این شرایط که بازیکنان سپاهان در حال اعتراض به داور بودند، پرسپولیسی ها اقدام به ضدحمله کردند و ضربه منشا در حالت تک به تک با عالمه از کنار دروازه به شکلی خطرناک عبور کرد.

دقیقه 74: توپربایی فوق العاده از محسن ربیع خواه و در ادامه پاس عمقی او برای بشار در محوطه جریمه، در شرایط تک به تک با خروج به موقع ابراهیم عالمه ناکام ماند.

دقیقه 80: ارسال ضربه ایستگاهی فرشاد احمدزاده با ضربه سر شجاع خلیل زاده راهی به دروازه نیافت.

دقیقه 83: پاس در عمق برای علیپور در شرایطی که تعادل عالمه هم لحظه ای برهم خورده بود، با دخالت مدافع سپاهان یک کرنر نصیب پرسپولیس کرد.

 

اتفاق ویژه

 

حفظ اختلاف امتیازی با رقبا اکنون پرسپولیس را در سودای جشن قهرمانی پیش از پایان سال 96 قرار داده است. آنها که در دیدار رفت مقابل سپاهان با بدشانسی سه امتیاز را از دست داده بودند، اینبار توانستند با حفظ دو گل خود، اصفهانی‌ها را با شکست بدرقه کرده و با حفظ اختلاف صدرنشینی شانس مجدد و اول قهرمانی در این فصل باشند.
جدول لیگ برتر هم در شانزده دوره قبل هیچگاه سپاهان را اینچنین و در این رتبه به خاطر ندارد؛ پرافتخارترین تیم ایران اکنون همراه با مدعیان سقوط در حال فرار از بحرانی است که مثل اینکه قرار نیست دست از سر آنها بردارد.
برف بازی در استادیوم آزادی نیز دیگر اتفاق ویژه این بازی بود و از سوی هواداران هر دو تیم به بهترین شکل به اجرا درآمد تا سکونشینان نیز در گرمای بازی نقش ویژه داشته باشند. هواداران دو تیم که کری شدیدی با یکدیگر دارند، در خلال این بازی بارها با گلوله‌های برف به جان هم و البته بازیکنان را مورد هدف قرار دادند.

 

حواشی:

 

 • در دقیقه 26 دیدار دو تیم پرسپولیس و سپاهان و در شرایطی که پاپی درون محوطه جریمه پرسپولیس به زمین افتاده بود، انصاری بازی را ادامه داد که با اعتراض حریف همراه شد.
 • در دقیقه 51 اعتراض شدید مهدی شریفی به داور باعث شد تا زاهدی فر مهاجم سپاهان را با یک کارت زرد جریمه کند.

 

نکته‌ها:

 

 •  از آخرین باری که سپاهان موفق شده پرسپولیس را شکست دهد، 842 روز گذشته است.


منبع خبر : varzesh3.com

تاریخ ارسال خبر : 1396/11/13 19:17
سفارش آگهی

بازیهای تیم ملی ایران
بازیهای باشگاهی داخلی
بازیهای باشگاهی بین المللی
باشگاههای ایران
بازیکنان
مربیان
داوران
آرشیو اخبار

ورود اعضاء :

نام کاربری

کلمه عبوریادآوری کلمه عبور
عضویت در سایت 
 

تبلیغات
آمار سایت
كاربران حاضر: 47 نفر

کل بازديد : 7557628 نفر

بازديد امروز :  1260 نفر

بازديد ديروز :  1735 نفر

کل اعضاء :  2411 نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به www.iraninanfootball.ir می باشد.