صفحه اصلی | راهنما
Header
امروز : یکشنبه 18 خرداد 1399 | تماس با ما | عضویت در سایت |
ليگ برتر 9899- دوره نوزدهم
امتیازتفاضلتعداد بازیتیمردیف
472121پرسپولیس1
371521سپاهان2
37621تراکتورسازی3
361720استقلال تهران4
35321شهر خودرو5
33620فولاد خوزستان6
33-121صنعت نفت آبادان7
28321نفت مسجد سلیمان8
27-221ماشين سازي تبريز9
22-621ذوب آهن10
20-421پارس جنوبی جم11
20-1121نساجي مازندران12
19-721گل گهر سيرجان13
19-921سایپا14
16-2121شاهین بوشهر15
15-1021پیکان16
تبلیغات

منبع عکس :

ایران ۵ - سوریه صفر

تیم ملی ایران همراه با مارک ویلموتس در اولین گام خود نتیجه درخشانی برابر سوریه به دست آورد و با نتیجه پر گل این تیم را شکست داد.

به گزارش ورزش سه مارک ویلموتس در اولین تجربه سرمربیگری خود در تیم ملی ایران به برد درخشانی برابر سوریه دست یافت و با ۵ گل حریف آسیایی خود را شکست داد. گامی بسیار محکم که از حالا خط و نشان خوبی برای دیگر تیم های رقیب کشیده است. ایران هفته آینده دومین دیدار تدارکاتی خود را در شهر سئول برابر کره جنوبی انجام می دهد.

 

روز: پنجشنبه
تاریخ: ۱۶/۳/۹۸
ساعت: ۱۹:۴۵
ورزشگاه: آزادی
داور: علیرضا فغانی
کمک‌ها: رضا سخندان و محمدرضا منصوری

 


 

ترکیب ایران:


علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی، مرتضی پورعلی گنجی، سیدمجید حسینی (دقیقه ۵۵- محمدحسین کنعانی زادگان)، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، کریم انصاری فرد (دقیقه ۷۹- اللهیار صیادمنش)، علیرضا جهانبخش (دقیقه ۶۱- مهدی ترابی)، وحید امیری (دقیقه ۶۵- مسعود شجاعی)، رامین رضاییان (دقیقه ۷۶- وریا غفوری) و مهدی طارمی


سرمربی: ویلموتس

 

ترکیب سوریه:

 

احمد مدنیه، علا شبلی (دقیقه ۴۴- عبدالمالک)، شعیب العلی، عمرو میدانی و موید العجان، محمود المواس، تامر حاج محمد، خالد البیض، محمد المرمور، محمد الواکد (دقیقه ۵۹- فراس خطیب) و عمر السومه


سرمربی: فجر ابراهیم

 

کارت زرد:


دقیقه ۳۹- عمرو میدانی

 

شرح نیمه اول:


همه منتظر بودند تا تیم ملی با ورژن مارک ویلموتس را ببینند تا متوجه شوند این مربی از سیستم دفاعی یا هجومی استفاده می کند. تیم ملی در همان دقیقه دو توسط کریم انصاری فرد صاحب موقعیت شد اما شوت این مهاجم توسط گلر سوریه برگشت داده شد. در ادامه باز هم توپ و میدان  در اختیار تیم ملی قرار گرفت.  شاگردان ویلموتس در اواسط نیمه با استفاده از اشتباهات حریف صاحب موقعیت شدند که علیرضا جهانبخش نهایت استفاده را از آن برد و با ضربه بغل پا زیبایی گل اول را برای میزبان به ثمر رساند. در ادامه بازیکنان تیم ملی سعی در حفظ توپ و میدان داشتند که در این امر بسیار موفق ظاهر شدند و با همکاری عالی تیمی و پاس استثنایی کریم انصاری فرد به مهدی طارمی در دقیقه ۳۸ گل دوم را روی اسکوربورد به سود ایران ثبت کردند تا این گونه بازی در نیمه اول به پایان برسد و آنها برنده به رختکن بروند.

 


 

 

شرح نیمه دوم:

 

این نیمه را باید به نام مهدی طارمی ثبت کنیم. بازیکنی که با یک برگردان زیبا و ضربه سر، هت تریک به یاد ماندنی به ثمر رساند و در برد پرگل ایران نقش ویژه‌ای ایفا کرد. در این نیمه ایران باز هم حاکم مطلق توپ و میدان بود و موقعیت‌های فراوانی خلق کرد. دیگر اتفاق ویژه نیز به اولین بازی و اولین گل صیادمنش بازمی‌گردد‌. این مهاجم جوان در نخستین فرصت ملی خود با ضربه سر گل زیبایی به ثمر رساند تا کنار دیگر اسطوره‌های ملی قرار بگیرد.

 


شرح گل:


دقیقه ۳۰- ایران یک سوریه صفر (علیرضا جهانبخش)؛ در میانه میدان توپ در یک فعل و انفعال و به صورت تصادفی بعد از برخورد با پای انصاری فرد در اختیار جهانبخش قرار گرفت تا این بازیکن با ضربه بغل پا فنی گل اول را وارد دروازه سوریه کند.

 

دقیقه ۳۸- ایران دو سوریه صفر (مهدی طارمی)؛ تیم ملی ایران پس از انجام یک حرکت تاکتیکی در پشت محوطه جریمه صاحب یک موقعیت شد اما کریم انصاری فرد با استفاده از هوش و تکنیک خود پاس پشت پا عقب بسیار زیبایی را برای مهدی طارمی ارسال کرد تا او با دروازه بان سوریه تک به تک شده و پس از پشت سر گذاشتن او با بغل پا دروازه را باز کند. گل بسیار زیبا و تاکتیکی که با همکاری بازیکنان تیم ملی به ثمر رسید.

 

گل دوم ایران به سوریه توسط طارمی روی پاس زیبای انصاری فرد

 


 

دقیقه ۵۷- ایران سه سوریه صفر (مهدی طارمی)؛ وحید امیری از سمت راست زمین سانتری به محوطه جریمه انجام داد و مدافع حریف آن را به صورت ناقص دفع کرد تا مهدی طارمی از فرصت استفاده کرده و با یک قیچی برگردان زیبا توپ را به سمت دروازه شلیک کند و اینگونه گل سوم تیم ملی ایران به دست آید.

 

دقیقه ۷۷- ایران چهار سوریه صفر، (مهدی طارمی)؛ احسان حاج صفی از سمت راست زمین کرنر را به صورت بسیار زیبایی به محوطه جریمه ارسال کرد تا مهدی طارمی با ضربه سر مهار نشدنی گل سوم خود و چهارم ایران را وارد دروازه سوریه کند.

دقیقه ۸۹- ایران پنج سوریه صفر، (اللهیار صیادمنش)؛  احسان حاج صفی این مرتبه از سمت چپ زمین به شکل زیبایی این بار به تیر یک ارسال کرد تا الهیار صیادمنش با ضربه سر گل اول ملی خود در رده بزرگسالان را به ثمر برساند.

 


 

لحظات حساس:


دقیقه ۲- رامین رضاییان از سمت راست زمین ارسال خطرناکی را به محوطه جریمه انجام داد و کریم انصاری‌فرد با ضربه بغل پا قصد باز کردن دروازه را داشت که دروازه‌بان تیم ملی سوریه این موقعیت خطرناک را برگشت داد.

دقیقه ۱۲- بازیکنان تیم ملی پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند که شوت خطرناک حاج صفی بعد از برخورد با دیوار دفاعی به کرنر رفت.

دقیقه ۲۶- سوری‌ها از سمت چپ زمین سانتر بسیار خطرناکی را به محوطه جریمه انجام دادند که ضربه سر خطرناک سوما از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۱- باز هم رامین رضاییان از سمت راست زمین سانتری را به محوطه جریمه انجام داد تا انصاری فرد سرانجام بتواند در این مسابقه گلی به ثمر برساند. اما تلاش این بازیکن فایده نداشت و توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۵- جهانبخش از سمت چپ سانتری استثنایی برای طارمی انجام داد تا این بازیکن گل دوم خود را وارد دروازه سوریه کند اما مدافع حریف با حضور به موقع توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۶۳- فراس خطیب و عمر السوما در داخل محوطه جریمه با انجام یک دو زیبا صاحب موقعیت شدند که شوت کاپیتان سوریه را بیرانوند به زیبایی به کرنر فرستاد.

دقیقه ۸۶- شوت پای چپ الهیار صیادمنش را دروازه بان سوریه در اختیار گرفت و این موقعیت جدی نیز خنثی شد.

 


 

بهترین بازیکن:

 

مهدی طارمی- مهاجم بوشهری تیم ملی ایران در این مسابقه از روی زمین و هوا به سوریه رحم نکرد و با ثبت هت تریک به یاد ماندنی در تاریخ گلزنان ملی ماندگار شد.

 

 

حاشیه‌ها:


* قبل از شروع مسابقه حدود ۲ هزار نفر با مراجعه به استادیوم در سکوها مستقر شدند که این تعداد با سوت شروع بازی به ۱۲ هزار نفر رسید.
* حدود ۵۰ هوادار سوری در استادیوم حضور دارند و به تشویق تیم ملی خود می‌پردازند.
* ویلموتس از همان ابتدای بازی با شور و حرارت خاصی در کنار زمین حاضر شد و به هدایت بازیکنان تیم ملی پرداخت.
* وحید هاشمیان در طول نیمه اول هر ۶ یا ۷ دقیقه کنار زمین و مقابل ویلموتس حاضر می‌شد تا نکات فنی را به او گوشزد کند.
* احسان حاج صفی بعد از ورود مسعود شجاعی به زمین بازوبند کاپیتانی را بر بازو او بست.

 

اتفاق ویژه:

 

تیم ملی ایران در اولین گام با سرمربی بلژیکی جدید خود به برد پر گلی دست یافت تا امید را در دل‌ها زنده کند.


هم‌چنین از دیگر اتفاقات جالب توجه به اولین گل صیادمنش در اولین تجربه ملی نیز اشاره کرد که کشف استعداد جدیدی را نوید می‌دهد.منبع خبر : varzesh3.com

تاریخ ارسال خبر : 1398/03/17 00:47
سفارش آگهی

بازیهای تیم ملی ایران
بازیهای باشگاهی داخلی
بازیهای باشگاهی بین المللی
باشگاههای ایران
بازیکنان
مربیان
داوران
آرشیو اخبار

ورود اعضاء :

نام کاربری

کلمه عبوریادآوری کلمه عبور
عضویت در سایت 
 

تبلیغات
آمار سایت
كاربران حاضر: 1414 نفر

کل بازديد : 9841314 نفر

بازديد امروز :  1020 نفر

بازديد ديروز :  6006 نفر

کل اعضاء :  2411 نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به www.iraninanfootball.ir می باشد.