صفحه اصلی | راهنما
Header
امروز : شنبه 30 تیر 1397 | تماس با ما | عضویت در سایت |
ليگ برتر 9697- دوره هفدهم
امتیازتفاضلتعداد بازیتیمردیف
643330پرسپولیس1
551630ذوب آهن2
542530استقلال تهران3
54630سایپا4
471030پارس جنوبی جم5
45630پیکان6
44130فولاد خوزستان7
40030صنعت نفت آبادان8
37-830گسترش فولاد تبریز9
34-530تراکتورسازی10
33030پدیده خراسان11
31-1730استقلال خوزستان12
30-1530سپیدرود رشت13
29-330سپاهان14
24-1830نفت تهران15
15-3130سیاه جامگان خراسان16
تبلیغاتمنبع عکس : www.iranianfootball.ir

www.iranianfootball.ir                                       پارس جم 0- پرسپولیس 1

پرسپولیس با یک پیروزی دراماتیک توانست در ثانیه پایانی پارس جنوبی را با شکست مواجه کند و با یک بازی کمتر به صدر جدول برسد.

به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که پیش بینی می شد دو تیم صدرنشین لیگ یک بازی دیدنی را به نام خود ثبت کنند، یک عملکرد نه چندان دلچسب در نهایت دو اتفاق جالب توجه نتیجه را رقم زد. پنالتی از دست رفته توسط محسن فروزان و در ادامه گل بازیکن تعویضی برانکو ایوانکوویچ تقابل یک تصمیم درست را به نمایش گذاشت و پرسپولیس را به صدر جدول رساند.

 


داور:     اشکان خورشیدی            کمک داوران: محمدرضا منصوری و رحیم شاهین
استادیوم: تختی جم               تماشاگر: 12 هزار نفر

 

 

اخطار:

 

حسین پورامینی(27) از پارس جنوبی جم

وحید امیری(24)- محسن مسلمان(36)- علیرضا بیرانوند(67) از پرسپولیس

 

 

 

پارس جنوبی جم:

محسن فروزان، حامد نورمحمدی، مایکل اومانیا، فرشاد محمدی‌مهر، میثم تیموری، میثم نقی‌زاده، حسین پورامینی، مهدی زبیدی(88 امیر ارسلان مطهری)، علی دشتی(63 مجید علیاری)، احسان تاییدی(72 آلویس نانگ) و ابراهیم صالحی
سرمربی: مهدی تارتار

 


پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری، کمال کامیابی نیا، محسن ربیع خواه، محسن مسلمان، وحید امیری(72 فرشاد احمدزاده)، علی علیپور(82 سیامک نعمتی) و گادوین منشا
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

 

شرح گل:

 

پارس جنوبی 0 پرسپولیس 1: ( دقیقه 96، شایان مصلح): پاس دیدنی کمال کامیابی نیا به شایان مصلح یک گل حساس و سرنوشت ساز برای پرسپولیس رقم زد تا این تیم در ثانیه پایانی به گل برتری دست یابد.

 

 

شرح بازی

 


عملکرد فاز تهاجمی دو تیم برخلاف پیش بینی‌ها نتوانست در نیمه اول موفق عمل کند و بازی با نتیجه بدون گل خاتمه یافت.


پارس جنوبی به پشتوانه هواداران خود همچون دیگر دیدارهای خانگی توانست مالکیت توپ را در اختیار بگیرد تا از این حیث برتری خود را به شاگردان برانکو ایوانکوویچ دیکته کند، با این حال آنها در ایجاد فرصت روی دروازه بیرانوند ناکام ماندند و عمده حملات آنها منتهی به چند ضربه از راه دور شد که ثمری برای زردپوشان نداشت.


پرسپولیس نیز با قدرت در فاز دفاعی و ناکام در مالکیت توپ باعث شد تا گادوین منشا و علی علیپور نیز نتوانند فرصت فوق العاده‌ای به دست بیاورند و مجبور به عقب نشینی حتی تا میانه میدان شوند و دوری از دروازه فروزان یک نیمه ناموفق برای آنها رقم زد.


اکنون باید دید تدابیر دفاعی دو تیم در نیمه دوم از دستور کار خارج خواهد شد تا شاهد گل در این بازی باشیم یا خیر.


بازی نه چندان دلچسب دو تیم در نیمه دوم هم باعث شد تا هواداران از ثبت گل در این جدال بیش از گذشته ناامید شوند اما اعلام یک ضربه پنالتی به ضرر پرسپولیس پارس را در موقعیت گلزنی و حتی پیروزی قرار داد.


با این حال تصمیم اشتباه مهدی تارتار درباره اینکه این پنالتی را به محسن فروزان بدهد باعث شد تا گلر پارس در ثبت این گل ناکام بماند و تیمش را بار دیگر در فشار بازی خانگی قرار دهد. فروزان که قصد داشت انتقام چند دیدار ناکام گذشته مقابل پرسپولیس را با گلزنی در این بازی بگیرد، با بدشانسی ضربه اش به دو تیرک دروازه بیرانوند برخورد کرد و راهی به دروازه نیافت. 


در ادامه بار دیگر بازی نه چندان زیبای دو تیم در میانه میدان به نظر می‌رسد تساوی را در پایان بازی رقم بزند اما برانکو بار دیگر با تعویض خود همه را سورپرایز کرد و شایان مصلح موفق شد با گل خود جم را برای پرسپولیس فتح کرده و تیمش را به پیروزی بزرگ در این بازی برساند.

 

 

 

دقایق حساس:

 

دقایق 1- 10: دو تیم علیرغم ایجاد فرصت‌های مناسب هنوز نتوانستند خطری روی دروازه علیرضا بیرانوند و محسن فروزان شکل دهند. تنها در یک صحنه انصاری در هجده قدم پارس جنوبی متوقف شد که خورشیدی اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه 15: شوت پورامینی از پشت محوطه جریمه بدون ایجاد خطری با مشایعت بیرانوند راهی اوت شد.

دقیقه 16: اینبار طیبی شانس خود را روی شوت به سمت دروازه امتحان کرد که بیرانوند به راحتی آن را در اختیار گرفت.

دقیقه 22: فرار گادوین منشا در نهایت با پاس عرضی خود همراه شد که محسن فروزان پیش از اینکه توپ به علیپور برسد آن را در اختیار گرفت.

دقیقه 49: ارسال محمد انصاری از سمت چپ با دخالت علی علیپور و در حالی که محسن فروزان نیز در خروج اشتباه کرده بود، فضای بالای دروازه را پیمود و به خارج از زمین رفت.

دقیقه 65: اشتباه علیرضا بیرانوند که یک پنالتی را نصیب پارس جنوبی کرده بود، فرصت را نصیب محسن فروزان دروازه بان حریف کرد تا از نقطه پنالتی دروازه او را باز کند. فروزان اما با بدشانسی و در حالی که ضربه اش به هر دو تیرک عمودی چپ و راست پرسپولیس خورده بود این فرصت ایده آل را از دست داد.

دقیقه 3+90: ارسال دیدنی برای ضربه سر مهاجم پارس جنوبی را در شرایطی که می‌توانست گل برتری شاگردان مهدی تارتار را رقم بزند با برخورد به ماهینی برگشت داده شد.

 

 

اتفاق ویژه


اتفاق جالب توجه این بازی را می‌توان به تصمیم محسن فروزان مربوط دانست؛ جایی که او بهترین فرصت گلزنی تیمش را به دلیل تصمیم برای زدن پنالتی از دست داد. فروزان بعد از اینکه پارس جنوبی صاحب موقعیت گلزنی شد درخواست زدن این ضربه را داشت که با بدشانسی توپش با دو بار برخورد به تیرک دروازه راهی به گل نیافت تا ناکام بزرگ این جدال لقب گیرد.

 

 

بازیکن برتر:


کمال کامیابی نیا با عملکردی موفق در خط میانی پرسپولیس و در نهایت ارسال یک پاس گل دیدنی برای شایان مصلح سهم عمده‌ای در کسب پیروزی پرسپولیس از خود به جا گذاشت. 


هافبک دفاعی پرسپولیس که با وجود محسن ربیع خواه فرصت بیشتری برای مانور در خط میانی برخوردار است، در ثانیه‌های پایانی با نفوذ فوق العاده‌ی خود در نهایت یک پاس گل دیدنی و سه امتیازی نیز به نام خود ثبت کرد تا عمده این پیروزی به نامش شود.

 

 

نکات:

 


* امید سینگ به این دیدار نرسید تا مهدی تارتار ستاره خود را برابر پرسپولیس در اختیار نداشته باشد.
* در سمت مقابل نیز برانکو ایوانکوویچ قادر به سود بردن از مهدی طارمی و احمد نوراللهی نیست.
* محسن فروزان، علی دشتی، مجتبی لطفی، حامد نورمحمدی، میثم تیموری و امید سینک بازیکنان دو کارته پارس جنوبی محسوب می‌شوند و کمال کامیابی نیا، فرشاد احمدزاده و شجاع خلیل زاده نیز در سمت مقابل در صورت دریافت کارت زرد از بازی بعدی این تیم محروم خواهند شد.
* حسین ماهینی بعد از پایان دوران مصدومیت به ترکیب اصلی بازگشته و صادق محرمی را به نیمکت بازگردانده است.
* شجاع خلیل زاده نیز با پایان محرومیت یک جلسه‌ای خود به ترکیب اصلی بازگشته و در کنار سیدجلال حسینی قرار گرفته است.
* محسن فروزان در دیدارهای اخیر برابر پرسپولیس هرگز به نتیجه دلخواه دست نیافته و با پیراهن راه آهن، استقلال و صبای قم شکست‌های تلخی را تجربه کرده و اکنون باید دید با حضور در ترکیب تیم صدرنشین چه نتیجه‌ای پیش روی خود رقم خواهد زد.
* علی علیپور برترین گلزن پرسپولیس در این دیدار محسوب می‌شود و در سمت مقابل نیز علی دشتی با 3 گل زده برترین گلزن زردپوشان جنوبی است.
* پرسپولیس برترین خط دفاعی لیگ را با 6 گل دریافتی در اختیار دارد و پارس جنوبی نیز با 22 گل زده دومین خط حمله برتر لیگ محسوب می‌شود.
* پیروزی پارس جنوبی در این بازی آنها را به تثبیت جایگاه صدرنشینی خواهد رساند. تساوی نیز با یک بازی بیشتر آنها را صدرنشین لیگ خواهد کرد و شکست با هر نتیجه‌ای جایگاه دوم را نصیب آنها می‌کند و دومین شکست پیاپی را در کارنامه مهدی تارتار ثبت می‌کند.
* تساوی پرسپولیس در این دیدار با یک بازی کمتر آنها را همچنان در رده دوم نگه خواهد داشت و شکست نیز فاصله آنها را با صدر جدول به چهار امتیاز خواهد رساند و پیروزی اما در این جدال خارج از خانه آنها را با یک بازی کمتر و 2 امتیاز بیشتر به صدر جدول می‌رساند.
* پرسپولیس در دیدارهای خارج از خانه خود 5 پیروزی و یک تساوی کسب کرده و در صدر جدول بازی‌های خارج از خانه قرار دارد. پارس جنوبی نیز با 4 پیروزی و یک تساوی در رده دوم عملکرد بازی‌های خانگی قرار دارد.
* خط حمله پارس جنوبی در 5 دیدار خانگی 11 گل به ثبت رسانده و 5 گل دریافت کرده است. پرسپولیس نیز در 6 بازی خارج از خانه خود 15 گل زده و 4 گل دریافت کرده است.
منبع خبر : varzesh3.com

تاریخ ارسال خبر : 1396/09/04 17:25
سفارش آگهی

بازیهای تیم ملی ایران
بازیهای باشگاهی داخلی
بازیهای باشگاهی بین المللی
باشگاههای ایران
بازیکنان
مربیان
داوران
آرشیو اخبار

ورود اعضاء :

نام کاربری

کلمه عبوریادآوری کلمه عبور
عضویت در سایت 
 

تبلیغات
آمار سایت
كاربران حاضر: 87 نفر

کل بازديد : 7259039 نفر

بازديد امروز :  220 نفر

بازديد ديروز :  2594 نفر

کل اعضاء :  2411 نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به www.iraninanfootball.ir می باشد.