صفحه اصلی | راهنما
Header
امروز : سه شنبه 28 آبان 1398 | تماس با ما | عضویت در سایت |
ليگ برتر 9899- دوره نوزدهم
امتیازتفاضلتعداد بازیتیمردیف
23710شهر خودرو1
221210سپاهان2
19610پرسپولیس3
181210استقلال تهران4
17310تراکتورسازی5
16210فولاد خوزستان6
16-210صنعت نفت آبادان7
14210نفت مسجد سلیمان8
12110پیکان9
12-310ماشين سازي تبريز10
11-310نساجي مازندران11
9-610سایپا12
8-410پارس جنوبی جم13
7-410ذوب آهن14
5-610گل گهر سيرجان15
2-1710شاهین بوشهر16
تبلیغات


منبع عکس :

الغرافه 2 - ذوب آهن 3 ؛ بازگشت استثنایی

ذوب آهن با برد فوق العاده در خانه الغرافه به گروه A لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد. این یک برد ویژه برای سبزها بعد از نیم فصلی سخت بود.

به گزارش "ورزش سه" ذوبی‌ها با یک بازگشت فوق‌العاده  در نیمه دوم بازی باخته برابر الغرافه را بردند و به گروه A مسابقات لیگ قهرمانان آسیا رسیدند تا در کنار الزورا عراق، النصر عربستان و الوصل امارات قرار بگیرند. شاگردان منصوریان که نیمه اول را با شکست 2-0 به پایان رسانده بودند با شروع نیمه دوم سه گل وارد دروازه کردند تا شب با شکوهی را برای فوتبال اصفهان رقم بزنند و سومین سهمیه ایران در مرحله گروهی را به نام خود بزنند.


روز: سه شنبه تاریخ: 30/11/97 ساعت: 18:30
ورزشگاه: ثانی بن جاسم
 


الغرافه قطر

 

 • یوسف حسن
 • لوکاس مندز
 • الیاس احمد
 • عثمان علاوی
 • معاذ یحیی السالمی (دقیقه 68- ولادیمیر وایس)
 • عبدالعزیز حاتم
 • یوسف مفتاح
 • دیگو آمادو
 • احمد علاءالدین
 • مهدی طارمی


سرمربی: گورکوف

 


ذوب‌آهن ایران

 

 • محمدرشید مظاهری
 • محمد نژادمهدی
 • هادی محمدی
 • میلاد فخرالدینی
 • مسعود ابراهیم‌زاده
 • حمید بوحمدان
 • قاسم حدادی‌فر
 • محمدزبیر نیک‌نفس(دقیقه 59- سیدمحمدرضا حسینی)
 • ماریون سیلوا ( 89- محمدرضا عباسی)
 • امیرارسلان مطهری
 • اوسوگونا (90+2- نیما طاهری)


سرمربی: علیرضا منصوریان

 

 

اخطار


ذقیقه 58- لوکاس مندز از الغرافه

 

 

بهترین بازیکن

 

ذوب‌آهن در نیمه دوم به قدری خوب و عالی کار کرد که همه بازیکنان آن‌ها را باید بهترین بازیکن میدان بدانیم اما فقط به انتخاب دو بازیکن اکتفا خواهیم کرد.


رشید مظاهری: این دروازه‎‌بان در نیمه دوم کنار مهاجم تیمش یکی از ستارگان برتر زمین بود. درست در زمانی که بازی با نتیجه تساوی پیش می‌رفت الغرافه از یک شوت بیرون از محوطه جریمه فرصت داشت تا گل سوم را به ثمر برساند که مظاهری آن را برگشت داد. در ادامه علاءالدین، دیگر مهاجم الغرافه این فرصت را داشت با یک حرکت تکنیکی در این مسابقه دبل کند و اما شوت فنی و تاکتیکی او را گلر درخشان ذوبی‌ها به کرنر فرستاد. دقایقی بعد مهدی طارمی با ارسال پاسی زیبا احمد علاءالدین را با مظاهری تک به تک کرد و این مهاجم جوان فرصت داشت گل بزند که خروج به موقع گلر ذوب‌آهن و واکنش او مانع از خطر آفرینی میزبان شد. اما اوج کار رشید در دقیقه 93 بود؛ الغرافه قطر از سمت راست زمین سانتری را به محوطه جریمه انجام داد که شوت خطرناک مهدی طارمی را مظاهری به زیبایی دفع کرد و روز درخشانی را پشت سر بگذارد.

 

کریستین اوساگونا: مهاجم نیجریه‌ای ذوب‌آهن حالا بهترین یار منصوریان در دیار زاینده رود است. مهاجمی که یک تنه روند بازی را به سمت سبزپوشان تغییر داد. در دقیقه 67 بازی تیم مهمان از سمت چپ زمین پرتاب اوتی را به محوطه جریمه انجام داد و در ادامه هادی محمدی با ضربه آکروباتیک توپ را به نقطه پنالتی فرستاد تا اوساگونا با ضربه سر زیبایی گل اول تیمش را به ثمر برساند. در دقیقه 77 هم ذوبی‌ها از سمت چپ موقعیت عالی برای گلزنی به دست آوردند که شوت خطرناک اوساگونا را گلر الغرافه برگشت داد. اما این پایان کار مهاجم سیه چرده نبود؛ بلافاصله در دقیقه 79 سبزپوشان اصفهانی از سمت چپ زمین کرنری را ارسال کردند و اوساگونا ضربه سری را به توپ زد و نژاد مهدی با شوت زیبا و سر ضرب گل سوم تیمش را به ثمر رساند تا عنوان بهترین بازیکن زمین برای اوساگونا باشد.

 

 

 

شرح گل:


الغرافه قطر یک ذوب‌آهن ایران صفر (دقیقه 22- احمد علاءالدین): تیم میزبان در یک ضد حمله صاحب موقعیت شد و حاتم با کنترل عالی سینه و در ادامه با پاس آرامی توپ را به علاءالدین رساند و این بازیکن جوان با شوتی سرضرب و بسیار زیبا گل اول الغرافه را به ثمر رساند.

 

 

الغرافه قطر دو ذوب‌آهن ایران صفر (دقیقه 36- مهدی طارمی): احمد علاءالدین زننده گل اول در داخل محوطه جریمه پاسی را برای طارمی ارسال کرد که این مهاجم ایرانی با بغل پا سر ضرب گل دوم الغرافه را وارد دروازه مظاهری کرد.

 

الغرافه قطر دو - ذوب‌آهن ایران یک (دقیقه 47- کریستین اوساگونا): شاگردان منصوریان از سمت چپ زمین پرتاب اوتی را به محوطه جریمه انجام دادند و در ادامه هادی محمدی با ضربه آکروباتیک توپ را به نقطه پنالتی فرستاد تا اوساگونا با ضربه سر زیبایی گل اول تیمش را به ثمر برساند.

 

الغرافه قطر دو ذوب‌آهن ایران دو (دقیقه 62- ارسلان مطهری): سیدمحمدرضا حسینی به عنوان تعویض طلایی منصوریان شناخته شد و از سمت راست زمین سانتر دقیقی را به محوطه جریمه انجام داد و مطهری با استفاده از خروج اشتباه گلر الغرافه با ضربه سر گل دوم را وارد دروازه کرد.

 

الغرافه قطر دو - ذوب‌آهن ایران سه (دقیقه 78:محمد نژادمهدی): سبزپوشان اصفهانی از سمت چپ زمین کرنری را ارسال کردند و اوساگونا ضربه سری را به توپ زد و نژاد مهدی با شوت زیبا و سر ضرب گل سوم تیمش را به ثمر رساند و بازگشت درخشانی برای ذوب‌آهن رقم زد.

 

 

خلاصه بازی الغرافه 2 - ذوب آهن 3

 

 

شرح بازی

ذوب آهن بعد از پیروزی در مقابل الکویت کویت در شرایطی به دیدار الغرافه رفته است که حریف قطری در یک ماه گذشته شرایط خوبی در لیگ قطر نداشته و این مسئله می تواند شانس بیشتری برای پیروزی ذوب آهن در این بازی ایجاد کند. الغرافه به عنوان تیم هشتم لیگ قطر با حضور مهدی طارمی مهاجم ایرانی خودش به دیدار ذوب آهن آمده است.


در یک ربع ابتدایی دو تیم بیشتر مشغول محک زدن یکدیگر بودند اما در ادامه قطری ها فشار بیشتری بر روی دروازه ذوب آهن ایجاد کردند و در طی یک ربع به دو گل دست پیدا کردند تا کار برای ذوب آهن سخت شود. احمد علاءالدین در ابتدا از پاس زیبای حاتم نهایت استفاده را برد و با شوت سر ضرب گل اول میزبان را به ثمر رساند. در ادامه مهدی طارمی که بهترین بازیکن تیمش در میدان بود با شوتی زمینی و دقیق اختلاف را دو برابر کرد تا همه چیز به نفع قطری‌ها باشد.


 با شروع نیمه دوم ذوب آهن به قصد بران گل های خورده بازی را هجومی آغاز کرد و خیلی زود توانست با ضربه سر اوساگونا فاصله را کم کند. بعد از این گل باز هم ذوب آهن فشار خودش را بر روی دروازه حریف حفظ کرد تا ارسلان مطهری کار را به تساوی بکشاند. سیدمحمدرضا حسینی به عنوان تعویض طلایی منصوریان شناخته شد و از سمت راست زمین سانتر دقیقی را به محوطه جریمه انجام داد و مطهری با استفاده از خروج اشتباه گلر الغرافه با ضربه سر گل دوم را وارد دروازه کرد.


اما این پایان کار نبود و شاگردان منصوریان در حالی عطش زیادی برای رسیدن به گل سوم داشتند در نهایت به این مهم رسیدند. سبزپوشان اصفهانی از سمت چپ زمین کرنری را ارسال کردند و اوساگونا ضربه سری را به توپ زد و نژاد مهدی با شوت زیبا و سر ضرب گل سوم تیمش را به ثمر رساند و بازگشت درخشانی برای ذوب‌آهن رقم زد. در ادامه الغرافه در دو صحنه باز هم فرصت داشت تا نتیجه را به تعادل بکشد اما سیوهای فوق العاده مظاهری مانع این کار شد تا ذوب‌آهن به گروه A مسابقات برسد.

 

 

لحظات حساس

 

دقیقه۳-شوت عبدالعزیز حاتم از پشت محوطه جریمه به شکل خطرناکی از بالای دروازه ذوب آهن بیرون رفت.

 

دقیقه 20- ارسلان مطهری با سماجت توپ را از مدافع الغرافه دزدید و با نفوذ به محوطه جریمه می‌توانست دروازه را باز کند اما تعللش باعث از دست رفتن این موقعیت شد.

 

دقیقه۲۶-شوت پای چپ عبدالعزیز حاتم به طرز خطرناکی از کنار دروازه ذوب آهن به بیرون رفت.

 

دقیقه 56- مهدی طارمی باز هم از داخل محوطه جریمه می‌توانست یک گل دیگر به ثمر برساند که شوت آرام و زمینی او در اختیار رشید مظاهری قرار گرفت.

 

دقیقه 61- حاتم باز هم از پشت محوطه جریمه شوت خطرناکه را به سمت دروازه شلیک کرد که توپ با واکنش مظاهری دفع شد.

 

دقیقه 65- مهدی طارمی با ارسال پاسی زیبا احمد علاءالدین را با مظاهری تک به تک کرد و این مهاجم جوان فرصت داشت در این بازی دبل کند که خروج به موقع گلر ذوب‌آهن و واکنش او مانع از خطر آفرینی میزبان شد.

 

دقیقه 69- علاءالدین با حرکت تکنیکی تا پشت محوطه جریمه پیش رفت و سپس شوت زیبا و دقیقی را شلیک کرد که مظاهری آن را به زیبایی راهی کرنر کرد.

 

دقیقه 77- ذوبی‌ها از سمت چپ موقعیت عالی برای گلزنی به دست آوردند که شوت خطرناک اوساگونا را گلر الغرافه برگشت داد.

 

دقیقه 90+3- الغرافه قطر از سمت راست زمین سانتری را به محوطه جریمه انجام داد که شوت خطرناک مهدی طارمی را مظاهری به زیبایی دفع کرد.

 

 

 

حاشیه


*فلیکس سانچز سرمربی اسپانیایی تیم ملی قطر با حضور در ورزشگاه بازی این دو تیم را از نزدیک تماشا می‌کند


*وسلی اشنایدر، ستاره هلندی الغرافه که این بازی را به علت مصدومیت از دست داده بود با لباس شخصی در استادیوم حاضر شده و از برد تیمش خوشحال است.

 

* در دقایق پایانی این مسابقه وسلی اشنایدر ستاره سابق باشگاه رئال مادرید و اینترمیلان که به دلیل مصدومیت از روی سکوها نظاره گر عملکرد هم تیمی های خود بود، با ناراحتی خاصی که در چهره او مشخص بود، شاهد حذف تیمش شد.


* معدود هواداران حاضر در ورزشگاه جاسم ثانی با استرس دقایق پایانی را به امید گلزنی بازیکنان الغرافه دنبال کردند.


* علیرضا منصوریان در ثانیه های پایانی با تعویض طاهری برای ثانیه هایی هم که شده در بازی وقفه ایجاد کرد تا روز بسیار خوبی را علیرغم فشاری که تحمل می کرد، با موفقیت سپری کند.


* دستور تاکتیکی منصوریان به طاهری این بود که یک خط جلوتر از مدافعین میانی بایستد و توپ های سرگردان را از محوطه خط دور کند.


* علیرغم قهرمانی در جام ملتها هنوز قطری ها اشتیاق چندانی برای حضور در ورزشگاه نشان نداده اند و برابر ذوب آهن هم تعداد بسیار اندکی در ورزشگاه حاضر بودند.منبع خبر : varzesh3.com

تاریخ ارسال خبر : 1397/12/01 01:50
سفارش آگهی

بازیهای تیم ملی ایران
بازیهای باشگاهی داخلی
بازیهای باشگاهی بین المللی
باشگاههای ایران
بازیکنان
مربیان
داوران
آرشیو اخبار

ورود اعضاء :

نام کاربری

کلمه عبوریادآوری کلمه عبور
عضویت در سایت 
 

تبلیغاتآمار سایت
كاربران حاضر: 616 نفر

کل بازديد : 8671070 نفر

بازديد امروز :  1958 نفر

بازديد ديروز :  3408 نفر

کل اعضاء :  2410 نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به www.iraninanfootball.ir می باشد.