صفحه اصلی | راهنما | به کانال تلگرام ما بپیوندید
Header
امروز : سه شنبه 30 دی 1399 | تماس با ما | عضویت در سایت |
لیگ دسته اول 139900
امتیازتفاضلتعداد بازیتیمردیف
18510استقلال خوزستان1
18410هوادار2
18310مس کرمان3
17310پارس جنوبی جم4
16410فجر سپاسی5
16210ملوان بندرانزلی6
15210بادران تهران7
15210رایکای بابل8
15210شهرداری آستارا9
15-210استقلال ملاثانی10
14510خیبر خرم آباد11
13010شاهین بوشهر12
13010آرمان گهر سیرجان13
10-410خوشه طلایی ساوه14
9-610چوکا تالش15
8-610گل ریحان البرز16
7-710قشقایی شیراز17
4-710نود ارومیه18
تبلیغات


منبع عکس :

سپاهان 2 - گل‌گهر 0

تیم فوتبال سپاهان با ارائه یک بازی هوشمندانه موفق به کسب یک پیروزی ساده برابر تیمی شد که امتیاز گرفتن از آنها به خصوص در هفته‌های پیش از تعلیق لیگ به هیچ وجه آسان نبود.

به گزارش "ورزش سه"، سپاهان در شرایطی به این میدان پا گذاشته بود که شکست در پرونده دیدار لغو شده برابر پرسپولیس شانس این تیم را برای قهرمانی کمتر از همیشه کرده بود ولی این موضوع به هیچ وجه سبب کم شدن انگیزه های شاگردان امیرقلعه نویی نشده بود و آنها تا زمان به ثمر رساندن گل دوم که پیش از وقت استراحت اول (کولینگ بریک) یعنی دقیقه 30 بود، تیم میهمان را به شدت تحت فشار قرار داده بودند؛ فشاری که نتیجه آن گلزنی توسط محمدرضا حسینی در دقیقه 9 و محمد کریمی در دقیقه 30 از روی نقطه پنالتی بود.

 

پس از این گل رویه شاگردان امیر قلعه نویی تغییر کرد و آنها به خصوص 15 دقیقه پایانی نیمه دوم را مدیریت کردند. در نیمه دوم طبیعی بود که تیم گل گهر برای جبران دو گل خورده بیشتر تلاش کند و همین اتقاق هم رخ داد ولی نه این انگیزه تیم میهمان و نه تعویض های دو مربی تاثیری در نتیجه نیمه اول نداشت تا بازی با پیروزی 2 بر صفر سپاهانی ها در شرایطی تمام شود که آنها عملکرد بسیار هوشمندانه چه پیش از گلزنی و چه در نیمه دوم داشتند. با این پیروزی طلایی پوشان بار دیگر به رتبه دوم بازگشتند و اختلاف با پرسپولیس را به 10 امتیاز کاهش دادند ولی برای گل گهر شرایط سخت شد و در هفته های آینده باید با جنگندگی بیشتری برای ماندن در لیگ برتر تلاش کند. هر چند تمام رقیبان این تیم برای سقوط نیز -به جز شاهین بوشهر که در خانه یک امتیاز به دست آورد-، شکست خوردند.

 


سپاهان- گل گهر سیرجان؛ دوشنبه نهم تیرماه 1399؛ ورزشگاه نقش جهان.
تیم داوری: داور: امیر عرب براقی؛ کمک داورها: رحیم حاجیلو و محسن بابایی.

 


ترکیب سپاهان:
پیام نیازمند، مرتضی منصوری، محمد طیبی، محمدرضا مهدی زاده، سعید آقایی(83 شایان مصلح)، مهدی کیانی، محمد کریمی، سروش رفیعی(68 استنلی کی‌روش)، محمدرضا حسینی(83 میرزایی)، محمد محبی و سجاد شهباززاده
سرمربی: امیرقلعه نویی


ترکیب گل گهرسیرجان:
مهرداد بشاگردی، علیرضا ابراهیمی، عبدالله حسینی، مهران گلزاری (83 موسوی)، یوسف وکیا (83 علی قربانخانی)، امین پورعلی (83 یونس شاکری)، احمدرضا زنده روح، مهرداد عبدی، مهرداد بایرامی (83 محمودآبادی)، سجاد آشوری(89 کمندانی) و گادوین منشا.
سرمربی: مجید جلالی

 


 

 

شرح گل‌ها:


سپاهان (1-0): یک ارسال برای محمد طیبی در محوطه جریمه با ضربه سر خوب این بازیکن در محوطه شش قدم به محمدرضا حسینی رسید تا طی چند ثانیه طلایی پوشان دوبار در منطقه جریمه گل گهر سیرحان ضربه سر بزنند و دروازه بشاگردی را خیلی زود در دقیقه 9 باز کنند.


سپاهان (2-0): حرکت محمد محبی در محوطه جریمه باعث اعلام خطا از سوی عرب براقی شد. پشت این ضربه با وجود حضور بازیکنان پرشمار و سرشناس، محمد کریمی پدیده فصل قبل سپاهانی ها قرار گرفت و علیرغم اینکه بشاگردی جهت توپ را تشخیص داد، زاویه طوری تنظیم شده بود که گل دوم بازی در دقیقه 30 و درست قبل از کولینگ تایم ثبت شد.

 


 

 

شرح بازی:


سپاهان در نیمه اول کاملا تا دقیقه 30 بر توپ و میدان حاکم بود و دو بار هم توسط محمدرضا حسینی و محمد کریمی به گل برتری رسید. اما پس از تایم استراحتی که در نظر گرفته شد، این تیم میهمان بود که بهتر بازی کرد یا سپاهان ترجیح داد عقب بکشد و کمی استراحت کند.
در نیمه دوم شاهد برتری مطلق تیم میزبان نبودیم. شاگردان جلالی برای جبران دو گل خورده پیش آمدند و مالکیت بیشتری بر توپ و میدان به دست آوردند و سپاهان هم مانند دقایق ابتدایی نیمه اول فشار نمی آورد. نتیجه این بازی که استراتژی مربیان دو تیم بود، حفظ نتیجه نیمه اول بود و پیروزی 2 گله سپاهان.

 

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 4: شوت سرکش محمدرضا حسینی وینگر راست سپاهانی ها با فاصله کمی و به شکلی بسیار خطرناک راهی اوت شد.

دقیقه 16: سجاد شهباززاده مهاجم نوک سپاهانی ها پس از چند رفت و برگشت در محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک ضربه زمینیِ دقیق فاصله ای تا ثبت گل دوم بازی نداشت.

دقیقه 20: شوت محکم سروش رفیعی با فاصله بسیار کمی از کنار دروازه بشاگردی راهی اوت شد.

دقیقه 34: پس از کولینگ تایمی که گرفته شد، مهاجم گل گهر با نیازمند تک به تک شد ولی دریبل سرپای او کامل نبود و طیبی زودتر از او به توپ رسید و خطر دفع شد.

دقیقه 44: ارسال خطرناک بازیکنان گل گهر از سمت چپ خط دفاعی سپاهان می رفت که به گل اول بازی تبدیل شود ولی توپ با سرعت زیادی از مقابل مدافعین و مهاجمین عبور کرد و این موقعیت از دست رفت.

دقیقه 53: حرکت بایرامی مهاجم گل گهر و استفاده از اشتباه مدافع سپاهان می توانست به یک خطای پنالتی بدل شود ولی داور مسابقه اعتقادی نداشت. بلافاصله پس از این صحنه توپ به محبی رسید و در یک ضدحمله این مهاجم جوان می توانست با عبور از دو سه بازیکن گلزنی کند که بشاگردی خروج خوبی داشت و ضربه او را برگشت داد.

دقیقه 62: ارسال سروش رفیعی با ضربه سر محمدرضا حسینی رو نقطه کرنر به محمد کریمی رسید ولی ضربه خوب این بازیکن روی خط دروازه با واکنش مدافع گل گهر به کرنر رفت.

دقیقه 68: ضربه محمدرضا حسینی از پشت محوطه جریمه به آرامی در اختیار بشاگردی قرار گرفت.

دقیقه 71: شوت یونس شاکری که روی یک پاس عمقی بسیار خوب صاحب توپ شده بود، با فاصله خیلی زیاد راهی اوت شد.

دقیقه 90: نفود شایان مصلح با شوت این بازیکن همراه شد ولی ضربه او با اختلاف راهی اوت شد.

 

 

حواشی:

* پیش از شروع مسابقه یک دقیقه سکوت به دلیل از دست رفتن بیماران کرونای در نظر گرفته شد.

*عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه میهمان ویژه دیدار دو تیم به شمار می آید.

* صدای تماشاگران سپاهان در لحظات مختلف بازی از بلندگوهای ورزشگاه پخش می‌شود.

* سپاهان در 15 دقیقه ابتدایی نبض میدان را در اختیار داشته و مجید جلالی مات و مبهوت از عملکرد تیمش در کنار زمین به دنبال چاره اندیشی برای خروج از این شرایط است.

* گل گهر سیرجان در 15 دقیقه پایانی نیمه اول و پس از دریافت گل دوم عملکرد بهتری ارائه کردند.

* شعارهای معروفی که سپاهانی‌ها در بازی‌های خانگی می‌خواندند، با شروع نیمه دوم در ورزشگاه نقش جهان در حال پخش است.

* در دقیقه 77 وقتی استراحت دوم برای دو تیم در نظر گرفته شد.

* در دقیقه 80 مجید جلالی به دلیل اعتراض به عملکرد داور مسابقه با کارت زرد جریمه شد.

* قبل از آغاز دیدار موارد بهداشتی از سوی مسئولان برگزاری این دیدار کنترل شد و رختکن‌های 2 تیم که قبل از این دیدار پلمپ شده بود بازگشایی شد.

* بازیکنان سپاهان قبل از آغاز دیدار با پیراهن‌هایی منقش به تصویر شهید دکتر سعید حقیقی، پزشک مدافع سلامت اصفهانی وارد زمین مسابقه شدند.
* قبل از آغاز دیدار بازیکنان 2 تیم به احترام جانباختگان بیماری کرونا یک دقیقه سکوت کردند.
* امیر قلعه‌نویی و مجید جلالی سرمربیان سپاهان و گل‌گهر از کنار زمین مسابقه نکات تاکتیکی را به بازیکنان خود گوشزد می‌کنند.

* پس از به ثمر رساندن گل دوم سپاهان بازیکنان 2 تیم به سمت نیمکت‌های خود رفتند و چند دقیقه‌ای به استراحت پرداختند.

 

 

بهترین بازیکن:


محمد کریمی در مرکز خط میانی به همراه سروش رفیعی وظیفه بازیسازی را برعهده داشت و نمایش قابل قبولی ارائه داد. او ضمن به ثمر رساندن گل دوم، یک بار دیگر هم شانس ثبت گل سوم را داشت که از روی خط شوت او بازگردانده شد. البته باید به نمایش بسیار خوب محبی و حسینی نیز اشاره کرد و همینطور محمد طیبی در خط دفاعی که ضربه سر او پایه گذار گل اول بازی شد.

 

اتفاق ویژه:


سپاهان پس از 150 روز در ورزشگاه نقش جهان بازی کرد ولی اینبار بدون حضور هوادارانش و به یک پیروزی نه چندان مشکل دست یافت.

بازیکنان سپاهان در پایان بازی به سمت سکوهای خالی رفتند و به صورت نمادین از تماشاگرانی که در ورزشگاه حضور نداشتند تشکر کردند تا نشان دهند در این شرایط هم به یاد هواداران خود هستند.منبع خبر : varzesh3.com

تاریخ ارسال خبر : 1399/04/09 23:36

سفارش آگهی

بازیهای تیم ملی ایران
بازیهای باشگاهی داخلی
بازیهای باشگاهی بین المللی
باشگاههای ایران
بازیکنان
مربیان
داوران
آرشیو اخبار

ورود اعضاء :

نام کاربری

کلمه عبوریادآوری کلمه عبور
عضویت در سایت 
 

تبلیغات
آمار سایت
كاربران حاضر: 216 نفر

کل بازديد : 11284292 نفر

بازديد امروز :  2938 نفر

بازديد ديروز :  4607 نفر

کل اعضاء :  2419 نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به www.iraninanfootball.ir می باشد.