صفحه اصلی | راهنما | به کانال تلگرام ما بپیوندید
Header
امروز : سه شنبه 14 تیر 1401 | تماس با ما | عضویت در سایت |
ليگ برتر 140001 - دوره بیست و یکم
امتیازتفاضلتعداد بازیتیمردیف
682930استقلال تهران1
632330پرسپولیس2
562230سپاهان3
51930گل گهر سيرجان4
49830فولاد خوزستان5
451030مس رفسنجان6
37-330آلومینیوم اراک7
37-430ذوب آهن8
36-130پیکان9
36-430صنعت نفت آبادان10
34-730هوادار11
33-1030نساجي مازندران12
31-630تراکتور13
22-2130نفت مسجد سلیمان14
17-1930فجر سپاسی15
17-2630شهر خودرو16
تبلیغات


منبع عکس : www.iranianfootball.ir

www.iranianfootball.ir                                       فولاد خوزستان ۱- آخال ترکمنستان صفر

در شرایطی که داور مسابقه خود را آماده می‌کرد در سوت پایان بازی بدمد این موسی کولیبالی بود که فولاد را با پروازی بلند به آسمان برد.

به گزارش "ورزش سه"، فولاد در سومین هفته لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ در شبی که حریف حدود یک نیمه 10 نفره بازی می‌کرد و در ثانیه‌های پایانی، رو به وقت‌کشی و بازی تاخیری آورده بود در وقت‌های تلف شده گل پیروزی خود را به ثمر رساند. 
شاگردان نکونام در این بازی فستیوال موقعیت‌های گل نشده را به راه انداختند و بارها تا آستانه زدن گل پیش رفتند اما آخال تا دقیقه ۶+۹۰ بسیار خوش شانس بود و در دقیقه پایانی موسی کولیبالی روی ارسال دقیق نجاریان گل سه امتیازی زد.
با این نتیجه فولاد پنج امتیازی شد و شرایطش را برای صعود بسیار بهتر کرد و باید منتظر بازی الغرافه و شباب الاهلی برای تعیین صدرنشین هفته سوم بماند.

🏟 هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا/ پنج‌شنبه 1401/01/25 ساعت 21:45/  ورزشگاه ملک عبدالله جده

🟨 کارت زرد
سویونوف(۲۲) و (۵۱)
لوسیانو پریرا(۵۶)
محمد آبشک (۸۱)
ساسان انصاری(۹۰)
رسول چاریف (۱+۹۰)
ممادوف( ۴+۹۰)

🟥 کارت قرمز
سویونوف (۵۱)

📋ترکیب فولاد:
شهاب گردان
موسی کولیبالی
عارف آقاسی
سینا شاه عباسی( ۵۸- وحید حیدریه)
مهدی شیری(۷۴-مجتبی نجاریان)
حمید بوحمدان( ۵۸- محمدرضا عباسی) 
محمد آبشک
علیرضا کوشکی(۶۷-ساسان انصاری)
آیاندا پاتوسی(۷۴-محمدرضا خلعتبری)
آرش رضاوند
لوسیانو پریرا📋ترکیب آخال ترکمنستان:
رسول چاریف
شهرت سویونوف
عبدی باشیموف 
میرزا بیکینازاروف
سلیم نورمرادوف( ۵۲- ارسلان آمانوف)
میلیس دینیف
رسول هوجاییف
هوشگیلدی هوجوفوف( ۵۲- ممادوف)
سردار گیلدیف
عطا گیلدییف
المان تاگایف ( ۶۳- آشیروف)

⚽️شرح گل
فولاد یک - آخال صفر ( دقیقه ۷+۹۰): موسی کولیبالی): سانترهای پر تعداد فولاد بالاخره جواب داد و این بار سانتر از سمت راست مجتبی نجاریان روی سر موسی کولیبالی نشست تا این مدافع پیش‌تاخته اخرین موقعیت بازی را به گل تبدیل کند.🔥 لحظات حساس
دقیقه ۱۰: شوت از پریرا در محوطه جریمه به سمت دروازه آخال که به مدافع آخال برخورد کرد و بازیکنان فولاد اعتقاد به خطای هند داشتند.
دقیقه ۱۱: شوت محکم و از راه دور بوحمدان که از بالای دروازه آخال به بیرون رفت.
دقیقه ۲۳: ضربه ایستگاهی برای فولاد که پاتوسی از سمت چپ به سمت دروازه آخال سانتر کرد و ضربه سر پریرا از بالای دروازه‌ به بیرون رفت.
دقیقه ۳۲: شوت خطرناک بیکینازاروف به سمت دروازه فولاد روی توپگیری از آبشک که در ابتدا با حرکت خوب گردان توپ دور شد و در ادامه با تکل بی‌نقص کولیبالی روی پای دینیف خطر از دروازه فولاد رفع شد.
دقیقه ۳۸: پاس خوب از شیمبا برای پاتوسی که او به‌خوبی کنترل شد اما در ادامه ضربه پای چپ هافبک فولاد با واکنش دروازه‌بان آخال راهی به دروازه پیدا نکرد.
دقیقه ۴۴: کرنر برای فولاد یک موقعیت را روی ارسال برای این تیم به‌وجود آورد که ضربه سر موسی کولیبالی نفسگیر به بیرون رفت.
دقیقه ۴۵: پاس فوق العاده پاتوسی، آبشک را در موقعیت مناسبی قرار داد که ضربه او از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.


دقیقه ۴۷: جدی‌ترین موقعیت آخال در اوایل نیمه دوم رقم خورد و شوت سهمگین دینیف را گردان راهی کرنر کرد.
دقیقه ۵۳: شوت کوشکی روی ضربه ایستگاهی را گلر حریف دور کرد و در ریباند رضاوند توپ را به دهانه دروازه پاس داد اما در عین ناباوری کولیبالی به توپ نرسید تا دروازه خالی آخال باز نشود.
دقیه ۵۶: بدشانسی‌های فولاد ادامه داشت و این بار ضربه لوسیانو پریرا روی پاس رضاوند به تیرک خورد و در ادامه برخورد پریرا با گلر حریف منجر به گرفتن کارت زرد او شد.
دقیقه ۶۶: فرصت فولاد با ضربه آخر عجیب کوشکی با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه ۷۷: فرصت برای فولاد از سمت چپ روی ارسال آبشک که ضربه حیدریه به بیرون رفت.
دقیقه ۷۸: شوت خطرناک بازیکن آخال توسط گردان دور شد.
دقیقه ۸۳: شوت امانوف از روی ضربه ایستگاهی را بازهم گردان به‌صورت دو ضرب دور کرد و توسط حیدریه به کرنر رفت.
دقیقه ۸۷: سانتر از سمت چپ حیدریه که توپ در دهانه دروازه از همه عبور کرد و بازهم دروازه آخال باز نشد.
دقیقه ۸۹: فرصت برای فولاد که ضربه انصاری به تیرک عمودی برخورد کرد تا حریف با خوش‌شانسی دروازه‌اش بسته بماند.

📝 شرح بازی:
دقایق ابتدایی بازی آرام دنبال می‌شد و هر دو تیم حملاتی را به سمت دروازه‌ها داشتند. تیم آخال تنها توانست روی یک ضد حمله برای دروازه فولاد خطرساز باشد. فولاد در دقایق ابتدایی سعی کرد فضا سازی خوبی انجام دهد و همچنین بازی‌سازی از عقب زمین در دستور کار شاگردان نکونام بود تا بتوانند موقعیت گلزنی ایجاد کنند. نماینده ایران در نیمه اول سوار بر بازی بود و هرچه این مسابقه به دقایق پایانی نیمه اول نزدیک‌تر شد حجم حملات فولاد به سمت دروازه آخال بیش‌تر شد اما تیم ترکمنستانی خوش شانس بود که نیمه اول را با کسب نتیجه تساوی به رختکن رفت.
نیمه دوم این بازی با موقعیت عالی آخال و شوت خطرناک از دینیف به سمت دروازه فولاد آغاز شد. در ادامه سویونوف به دلیل خطا روی بازیکن فولاد از ضد حمله این تیم جلوگیری کرد و با دریافت کارت زرد دوم اخراج شد. بعد از 10 نفره شدن آخال، فولاد سراسر حمله شد و توانست فشار را روی دروازه این تیم ترکمنستانی افزایش دهد. تیم حریف روی توپ‌های برگشتی امید به ضد حمله داشت و فقط سعی می‌کرد گلی دریافت نکند. جواد نکونام تلاش کرد با انجام چند تعویض ورق را برگرداند تا تیمش بتواند حملات بیش‌تری روی دروازه حریف انجام دهد و از آن طرف آخالی‌ها نیز با تعویض‌های تدافعی سعی داشتند از این بازی امتیاز بگیرند. بازیکنان فولاد علی‌رغم ایجاد موقعیت‌های مختلف روی دروازه در زدن ضربات آخر بی‌دقت و حتی بد‌شانس بودند و در این نیمه دوبار توپ را به تیرک حریف زدند. در دقایق پایانی نیمه دوم وقت کشی‌ و روی زمین افتادن‌های متعدد بازیکن آخال با اعتراض شدید جواد نکونام و بازیکنان فولاد روبه شد اما این این بازی تاخیری نیز نتوانست جلوی شکست آنها را بگیرد. در نیمه دوم، فولاد به خوبی بازی را اداره کرد و توانست موقعیت‌های متعددی روی دروازه ایجاد کند و شوت‌های بی‌شماری را به سمت دروازه آخال زد و در نهایت در دقایق پایانی بازی موسی کولیبالی با ضربه سر دروازه چاریف را روی سانتر نجاریان که با نظر نکونام جانشین شیری شده بود باز کرد. زدن یک گل، کمترین حق فولاد در این مسابقه بود.


 

📌 اتفاق ویژه: 
درحالی که داور مسابقه پنج دقیقه وقت تلف شده اعلام کرده بود بازیکنان آخال مدام خود را روی زمین می‌انداختند و این اتفاق سبب شد داور وقت اضافه بیشتری را در نظر بگیرد که فولاد نیز از ثانیه‌های اضافه شده نهایت استفاده را برد و در دقیقه ۷+۹۰ به گل رسید.

🥇بهترین بازیکن: 
موسی کولیبالی در این بازی در دفاع و حمله فوق العاده کار کرد و گل ارزشمند فولاد نیز روی ضربه سر دقیقش به ثمر رسید. کولیبالی در نیمه نخست نیز فرصت گلزنی داشت و در نیمه دوم هم در دهانه دروازه خالی فولاد به توپ نرسید اما در ثانیه‌های پایانی گل زد. کولیبالی در هفت نبرد هوایی پیروز شد و دقت پاس فوق العاده ۹۷ درصدی را ثبت کرد. این مدافع پرتلاش امشب شایسته لقب بهترین بازیکن زمین بود.🔴 درحاشیه
*بیست دقیقه ابتدایی این مسابقه از هیچ شبکه تلویزیونی حتی خوزستان پخش نشد.
*تمام بازیکنان و کادر آخال ترکمنستانی هستند و از سهمیه‌های خارجی استفاده نمی‌کنند.
*در این بازی فولاد دو تغییر داشته و سینا شاه‌عباسی جایگزین حیدریه در دفاع چپ شده و با نیمکت نشینی ساسان انصاری، آیاندا پاتوسی پشت مهاجم بازی می‌کند.
*مهدی هاشمی نسب، مربی فولاد سابقه بازی در لیگ ترکمنستان را دارد.
*سویونوف مدافع آخر آخال در اوایل نیمه دوم با خطای بی محابا روی پای شیمبا کارت زرد دومش را دریافت کرد تا کار برای نماینده ترکمنستان سخت‌تر هم شود.
*ساسان انصاری به دلیل اعتراض به داور در دقایق پایانی با کارت زرد جریمه شد.
*در دقایق پایانی بازیکنان آخال به‌شدت وقت کشی می‌کردند.منبع خبر : varzesh3.com

تاریخ ارسال خبر : 1401/01/26 12:21
سفارش آگهی

بازیهای تیم ملی ایران
بازیهای باشگاهی داخلی
بازیهای باشگاهی بین المللی
باشگاههای ایران
بازیکنان
مربیان
داوران
آرشیو اخبار

ورود اعضاء :

نام کاربری

کلمه عبوریادآوری کلمه عبور
عضویت در سایت 
 

تبلیغات
آمار سایت
كاربران حاضر: 480 نفر

کل بازديد : 13951337 نفر

بازديد امروز :  3816 نفر

بازديد ديروز :  4102 نفر

کل اعضاء :  2424 نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به www.iraninanfootball.ir می باشد.