صفحه اصلی | راهنما | به کانال تلگرام ما بپیوندید
Header
امروز : سه شنبه 14 تیر 1401 | تماس با ما | عضویت در سایت |
ليگ برتر 140001 - دوره بیست و یکم
امتیازتفاضلتعداد بازیتیمردیف
682930استقلال تهران1
632330پرسپولیس2
562230سپاهان3
51930گل گهر سيرجان4
49830فولاد خوزستان5
451030مس رفسنجان6
37-330آلومینیوم اراک7
37-430ذوب آهن8
36-130پیکان9
36-430صنعت نفت آبادان10
34-730هوادار11
33-1030نساجي مازندران12
31-630تراکتور13
22-2130نفت مسجد سلیمان14
17-1930فجر سپاسی15
17-2630شهر خودرو16
تبلیغات


منبع عکس : www.iranianfootball.ir

www.iranianfootball.ir                                       آخال ترکمنستان صفر - فولاد خوزستان ۱

فولاد در شبی که آخال عصبی و خشن بازی می‌کرد با بازی پرحوصله از تک گل نیمه اول آیاندا پاتوسی دفاع کرد تا با کسب هشتمین امتیاز شرایط خوبی را در جدول تجربه کند.

به گزارش "ورزش سه"، در هفته چهارم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ فولاد به مصاف آخال ترکمنستان رفت. فولادی‌ها در بازی قبلی به سختی و در واپسین دقایق پیروزی را کسب کردند و این بار نمی‌خواستند کار گره بخورد.

فولاد در بازی دوم با آخال کار بسیار سخت‌تری داشت چرا که نماینده ترکمنستان چیزی برای از دست دادن نداشت اما در روز غیبت شیمبا، ساسان انصاری به‌خوبی وظایفش را در نوک خط حمله به‌عنوان مهاجم هدف انجام داد و با گلسازی برای پاتوسی شاگردان نکونام را در شرایط پیروزی قرار داد.

در نیمه دوم میل هجوی فولاد کمتر بود و با دفاع حساب شده و بازی باحوصله و همچنین گرفتن سرعت بازی سعی در حفظ تک گل زده خود داشت. آخال که مالکیت را در نیمه دوم داشت نتوانست دروازه گردان را باز کند و در دقایق پایانی با بازی عصبی و خشن بارها فولادی‌ها را زدند که در ثانیه‌های پایانی نورمرادوف به دلیل خطای بدون توپ مستقیما اخراج شد.

با این نتیجه فولاد در پایان هفته چهارم هشت امتیازی شد و الغرافه برای عقب نماندن از شاگردان نکونام باید شباب الاهلی را شکست دهد.

هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا/ دوشنبه 1401/01/29 ساعت 21:45/ ورزشگاه ملک عبدالله جده
داور وسط: محمد نظمی مالزیایی

ترکیب فولاد خورستان


شهاب گردان
مهدی شیری 
ساسان انصاری
موسی کولیبالی
محمدرضا عباسی
حمید بوحمدان(۸-علیرضا کوشکی( ۸۱- ساسان حسینی))
آیاندا پاتوسی(۸۱- ایبای گومز)
عارف آقاسی 
وحید حیدریه(۸۱-سینا شاه عباسی)
سینا مریدی(۶۰- احمد عبدالله زاده)
آرش رضاوند

ترکیب آخال ترکمنستان: 


عبدی باشیموف
ارسلان آمانوف
ملیس دینیف( ۵۹- سلیم نورمرادوف) 
ارزوگولی سپارگوریف( ۵۹- گوربانگولی آشیروف) 
رسول هوجایف
رسول چاریف
هوشگلیدی هوجوفوف
سردار گیلدیف
عطا گیلدیف
ایلمان تاگایف ( ۸۲- دایانچ مردوف)
دوران هوجاممادوف( ۵۹- میرزا بیکنارادوف) 

کارت زرد


شهاب گردان (۷۵) وحید حیدریه (۷۸) سینا شاه عباسی (۶+۹۰)

گلدیف(۸۷)

کارت قرمز 
نورمرادوف (۷+۹۰)

شرح گل:

فولاد یک - آخال صفر (دقیقه ۳۹: آیاندا پاتوسی): حرکت سریع و خوب فولادی‌ها از سمت چپ که با یک پاس بلند، ساسان انصاری صاحب توپ شد و کاپیتان فولاد با یک پاس عالی شرایط را برای گلزنی پاتوسی مهیا کرد و این بازیکن گلر حریف را با یک بغل پا مغلوب کرد.


شرح بازی
نیمه اول: نیمه نخست این بازی در دقایق ابتدایی آرام دنبال می‌شد و فولاد خوزستان توانست در چند موقعیت روی دروازه حریف خطرساز شود. البته برخلاف بازی قبلی این بار آخال کاملا در لاک دفاعی نبود و چند بار حملاتی را روی دروازه فولاد ترتیب داد. در دقیقه هشت بازی حمید بوحمدان بازیکن با تجربه فولاد مصدوم شد و نکونام دست به تعویض اجباری زد و علیرضا کوشکی را به جای او به زمین فرستاد‌ تا شکل بازی فولاد به اجبار عوض شود. آخال ترکمنستان در نیمه اول تنها یک شوت در چارچوب داشت که آن‌ هم با واکنش خوب گردان مواجه شد. بازیکنان فولاد مانند بازی رفت سعی کردند از عقب زمین بازی‌سازی را انجام دهند و چند موقعیت مختلف را روی دروازه آخال ایجاد کردند. پاس‌های بازیکنان فولاد قبل از رسیدن به محوطه جریمه توسط بازیکنان آخال بلوکه می‌شد و به دروازه نمی‌رسید. این تیم چند لایه دفاع می‌کرد اما این بار فولادی‌ها بسیار زودتر از بازی قبلی به گل رسیدند. نهایتا در دقیقه ۳۹ با پاس خوب ساسان انصاری و ضربه تمام کننده پاتوسی دروازه آخال باز شد تا شاگردان نکونام نیمه اول را با پیروزی به اتمام برسانند.

نیمه دوم: با شروع نیمه دوم، تیم آخال جلو کشید و توانست چند حمله را به سمت دروازه فولاد انجام دهد که بی‌ثمر بود. برخلاف نیمه اول، بازیکنان فولاد میل دفاعی بیش‌تری داشتند و برای افزایش اختلاف دل به ضد حملات بسته بودند. سرمربی آخال با انجام چند تعویض سعی کرد خط حمله تیمش را تقویت کند. فولاد با تسلط بالا بازی را اداره کرد و خطوط دفاعی این تیم اجازه نفوذ بازیکنان آخال را به درون محوطه جریمه نمی‌دادند. بازیکنان حریف در نیمه دوم خشن و فیزیکی بازی می‌کردند که باعث برخورد و روی زمین افتادن‌ بازیکنان فولاد می‌شد. با نزدیک شدن بازی به دقایق پایانی، تیم آخال حملات بیش‌تری را به روی دروازه گردان انجام می‌داد و سراپا حمله شده بود اما فولاد با انجام بازی باحوصله و گرفتن سرعت بازی اجازه به ثمر نشستن برنامه‌های حریف را نداد. این تیم ترکمنستانی که چیزی برای از دست دادن نداشت با حملات متعدد سعی کرد نتیجه بازی رفت تکرار نشود اما مقابل خط دفاع فولاد کاری از پیش نبرد. بازیکنان فولاد خوزستان در نیمه دوم سعی در حفظ نتیجه داشتند و بر خلاف نیمه اول حملات زیادی به سمت دروازه آخال انجام ندادند. در ثانیه‌های پایانی نورمرادوف که به‌شدت از نتیجه عصبی بود با انجام یک خطای بدون توپ مستقیما اخراج شد. در نهایت این بازی با تک گل پاتوسی و پیروزی شاگردان نکونام به پایان رسید.

*بهترین بازیکن:

 آیاندا پاتوسی در این مسابقه یک گل سه امتیازی به ثمر رساند. او تنها شوتش در این مسابقه را به گل تبدیل کرد و قدر پاس خوب ساسان انصاری را دانست. پاتوسی در این مسابقه ۸۱ دقیقه بازی کرد که دقت پاس ۸۲ درصدی داشت و سه پاس کلیدی نیز به هم‌تیمی‌هایش داد و به عنوان برترین بازیکن میدان انتخاب شد. البته از بازی خوب و دفاع منسجم موسی کولیبالی که در نیمه دوم بارها مانع رسیدن حریف به دروازه گردان می‌شد نمی‌توان گذشت.

*اتفاق ویژه: 

دو بازی متوالی فولاد با آخال دو روی کاملا متفاوت سکه را از بازی نماینده ایران نشان داد. فولادی‌ها در بازی رفت برای پیروزی، گل می‌خواستند و تا ثانیه‌های پایانی سراپا حمله بودند که توسط کولیبالی به مقصود خود رسیدند اما در این بازی پس از گلزنی در نیمه اول مقابل تیم ترکمنستانی که چاره‌ی جز حمله نداشت یک نیمه دفاع کردند و اجازه سرعت گرفتن بازی را نداده و به هر طریقی بود زمان بازی را به نفع خودشان اداره می‌کردند.

*دقایق حساس:

دقیقه ۱۵: سانتر یاران آخال از سمت راست که گردان توپ را مشت کرد.

دقیقه ۱۸: ارسال پشت مدافعان آخال که ساسان انصاری توپگیری کرد ولی خروج دروازه‌بان مانع گلزنی او شد و توپ در دستان چاریف قرار گرفت.

دقیقه ۲۰: حرکت از سمت چپ آمانوف به سمت دروازه فولاد که با جا ماندن کولیبالی همراه بود اما شوت آمانوف به بیرون رفت.

دقیقه ۳۰: شوت محکم هوجاممادوف از سمت راست به طرف دروازه فولاد که در دستان شهاب گردان قرار گرفت.

دقیقه ۴۵: پاس بلند برای پاتوسی در نزدیک محوطه جریمه آخال که با خروج خوب و ضربه سر چاریف توپ به بیرون رفت. فولاد می‌توانست در این صحنه اختلاف را به دو گل برساند.

دقیقه ۱+۴۵: حرکت فولاد از سمت راست که انصاری در محوطه نقش بر زمین شد و چاریف توپ را در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه ۴۹: آخال حمله‌ سریعی را از سمت چپ خط دفاعی فولاد ترتیب داد و ضربه تاگایف به شکلی خطرناک از کنار دروازه گردان به بیرون رفت.

دقیقه ۷۱: پاس خوب پاتوسی در جناح چپ برای حیدریه و سانتر او به سمت دروازه آخال که روی سر رضاوند ننشست و بدون برخورد به کسی به بیرون رفت.

دقیقه ۸۶: کرنر آخال از سمت چپ با ضربه سر مهاجم این تیم همراه شد که از بالای دروازه گردان راهی اوت شد.
*حواشی:

*جواد نکونام همان‌طور که وعده داده بود، تغییر و تحولاتی را در شمایل بازی تیمش و البته ترکیب تیم اعمال کرده و با نفراتی جدید ترکیب فولاد چینش شده است.

*مهم‌ترین غایبان امشب فولادی‌ها، لوسیانو پریرا و محمد آبشک هستند که به دلیل دو اخطاره بودن نمی‌توانند امشب تیمشان را در مقابل آخال همراهی کنند.

*در غیاب پریرا، ساسان انصاری در نوک خط حمله فولاد به‌کار گرفته شده و بازوبند کاپیتانی را هم در غیاب او به دست انصاری بسته شده است؛ هم‌چنین سینا مریدی جانشین محمد آبشک در میانه زمین شده و با حمید بوحمدان زوج میانه زمین فولاد را شکل داده است.

*فولاد در 6 بازی گذشته در لیگ ایران و آسیا شکستی را تجربه نکرده است.

*حمید بوحمدان خیلی زود مصدوم شد تا کوشکی جایگزین او شود و ترکیب فولاد یک تغییر غیرمنتظره داشته باشد.

*ایبای گومز، بازیکن اسمی فولاد در این بازی هم روی نیمکت نشست و هنوز اعتماد نکونام را برای بازی در ترکیب اصلی جذب نکرده است.

*تکل خشن آرش رضاوند که توپ و پا را با هم زد و در دقیقه ۶۴ با کارت زرد جریمه شد.

*شهاب گردان در دقیقه ۷۵ به‌خاطر اتلاف وقت با کارت زرد جریمه شد.منبع خبر : varzesh3.com

تاریخ ارسال خبر : 1401/01/30 00:31
سفارش آگهی

بازیهای تیم ملی ایران
بازیهای باشگاهی داخلی
بازیهای باشگاهی بین المللی
باشگاههای ایران
بازیکنان
مربیان
داوران
آرشیو اخبار

ورود اعضاء :

نام کاربری

کلمه عبوریادآوری کلمه عبور
عضویت در سایت 
 

تبلیغات
آمار سایت
كاربران حاضر: 426 نفر

کل بازديد : 13950905 نفر

بازديد امروز :  3384 نفر

بازديد ديروز :  4102 نفر

کل اعضاء :  2424 نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به www.iraninanfootball.ir می باشد.