صفحه اصلی | راهنما | به کانال تلگرام ما بپیوندید
Header
امروز : سه شنبه 14 تیر 1401 | تماس با ما | عضویت در سایت |
ليگ برتر 140001 - دوره بیست و یکم
امتیازتفاضلتعداد بازیتیمردیف
682930استقلال تهران1
632330پرسپولیس2
562230سپاهان3
51930گل گهر سيرجان4
49830فولاد خوزستان5
451030مس رفسنجان6
37-330آلومینیوم اراک7
37-430ذوب آهن8
36-130پیکان9
36-430صنعت نفت آبادان10
34-730هوادار11
33-1030نساجي مازندران12
31-630تراکتور13
22-2130نفت مسجد سلیمان14
17-1930فجر سپاسی15
17-2630شهر خودرو16
تبلیغات


منبع عکس : www.iranianfootball.ir

www.iranianfootball.ir                                       سپاهان 1 - التعاون عربستان 1

شاگردان محرم نویدکیا در دیداری که فرصت‌های پرشماری برای کسب پیروزی مقابل نماینده عربستان داشتند، با تساوی یک بر یک از زمین مسابقه خارج شدند.

به گزارش "ورزش سه"، این دیداری بود که شاگردان محرم نویدکیا برای اینکه همچنان سرنوشت صعود در دستان خودشان باشد، باید در آن به پیروزی می‌رسیدند ولی در شرایطی که در نیمه اول فرصت‌های خوبی برای زدن گل اول مسابقه داشتند و یکبار هم ضربه سجاد شهباززاده به تیرک دروازه برخورد کرد، کار دو تیم با تساوی بدون گل خاتمه یافت. سپاهان در شروع نیمه دوم بار دیگر اشتباه دیدار رفت را تکرار کرد و در شرایطی که بازیکنان این تیم تمرکز لازم را نداشتند، روی یک نفوذ از سمت راست غافلگر شدند و گل اول مسابقه را در دقیقه 46  توسط النابت دریافت کردند. در ادامه محرم نویدکیا سعی کرد با تعویض‌های خود و ورود بازیکنان تازه نفس وضعیت تیمش را تغییر دهد و گل خورده را جبران کند؛ اتفاقی که با ورود شهریار مغانلو رخ داد و این  بازیکن روی پاس میلاد جهانی توانست در دقیقه 65 حساب کار را به تساوی بکشاند. در ادامه مسابقه تا پایان باز هم شاگردان نویدکیا تیم برتر میدان بودند ولی در روزی که موقعیت‌های زیادی را از دست دادند، نتوانستند بیشتر از یک امتیاز بگیرند تا حالا در پایان هفته چهارم، چهار امتیازی باشند. این تیم پشت سر الدحیل و التعاون که به ترتیب 9 و 7 امتیاز دارند، کار بسیار سختی برای صعود در پیش دارد. در واقع حالا دیگر سپاهان علاوه بر اینکه باید مقابل الدحیل و پاختاکور حتما پیروز شود، باید منتظر رقم خوردن نتایج سایر دیدارهای گروه نیز به سود خودش باشد.

با توجه به برتری التعاون در دیدارهای رو در رو مقابل سپاهان، این تیم در صورت کسب فقط یک پیروزی در دو بازی پایانی قطعاً بالاتر از سپاهان خواهد ایستاد اما در صورتی که موفق به پیروزی نشود و سپاهان هر دو دیدار خود را با پیروزی پشت سر بگذارد، این سپاهان است که بالاتر از این تیم قرار می‌گیرد. سپاهان تحت شرایطی بعید حتی شانس این را دارد که صدرنشین گروه شود اما در هر صورت باید باز هم منتظر ماند و دید در دیدارهای هفته آینده این گروه چه نتایجی رقم می‌خورد، آنچه مشخص است، شانس کم سپاهان برای صعود از گروه است.

هفته چهارم گروه چهارم لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲؛ سپاهان و التعاون 
ورزشگاه: ملک عبدالله (بریده، عربستان)
داور: ادهم محمد مخادمه (اردن)

 

سپاهان: رشید مظاهری (دروازه‌بان)، گئورگی گولسیانی، محمد نژادمهدی، دانیال اسماعیلی‌فر، امید نورافکن، مسعود ریکی (۵۴- میلاد جهانی)، محمد کریمی، سروش رفیعی (۴۶- یاسین سلمانی)، فرشاد احمدزاده (۷۹- جلال الدین علیمحمدی)، محمدرضا حسینی (۵۴- شهریار مغانلو) و سجاد شهباززاده (۷۹- رضا میرزایی)

سرمربی: محرم نویدکیا


 

التعاون: معتز البقعاوی (دروازه‌بان)، یزید البکر، معتز هوساوی (۷۰- نواف الصبحی)، کریستین لویینداما، سعد بالعبید، ریان الموسی، اشرف المهدیوی (۷۰- عبدالملک العییری)، حسن العمری (۸۷- فیصل محمد)، سمیحان النابت (۸۷- خالد حسین)، فهد الرشیدی (۲۲- طارق محمد) و تاوامبا

سرمربی: جان بروم

اخطار: 

یاسین سلمانی (دقیقه ۵۰) از سپاهان- کریستین لویینداما (دقیقه ۲+۴۵)، تاوامبا (دقیقه ۱+۹۰) از التعاون

دقایق حساس:
دقیقه ۸: توپ ارسالی الرشیدی برای تاوامبا در محوطه جریمه سپاهان او را در موقعیتی خوبی قرار داد اما مهاجم تنومند التعاون در حالتی نامتعادل نتوانست ضربه نهایی را به خوبی به توپ بزند.
دقیقه ۹:  حمله سریع سپاهان منجر به موقعیت خوب برای شهباززاده درون محوطه جریمه التعاون شد اما ضربه نهایی او با وجود اینکه از دروازه بان رد شد با برخورد به پای تیر عمودی راهی به گل پیدا نکرد.
دقیقه 11: پاس در عمق هافبک التعاون منجر به تک به تک شدن الرشیدی با دروازه بان سپاهان شد اما ضربه آخر او را مظاهری با واکنشی عالی دفع کرد.
دقیقه ۲۹: حرکت در عرض النابت در پشت محوطه جریمه سپاهان با شوت سنگین او همراه شد که رشید مظاهری با واکنشی خوب توپ را راهی کرنر کرد.
دقیقه ۳۲: شوت العمری از روی خط محوطه جریمه سپاهان فضای بالای دروازه را شکافت.
دقیقه ۳۸: ارسال خطرناک حسینی از سمت راست با ضربه سر شهباززاده در تیر نزدیک همراه شد که توپ پس از برخورد کوچک با مدافع التعاون با اختلافی کم از کنار دروازه راهی کرنر شد.
دقیقه ۵۴: حرکت ترکیبی بازیکنان التعاون با پاس‌های بلند منجر به ایجاد موقعیت برای النابت شد اما ضربه او را مظاهری باز هم با واکنشی خوب دور کرد.
دقیقه ۵۵: شوت سرکش النابت از پشت محوطه جریمه زوزه کشان از بالای دروازه سپاهان به بیرون رفت.
دقیقه 60: ضربه دانیال اسماعیلی‌فر با اختلافی دو سه متری از بالای دروازه راهی اوت شد.
دقیقه 61: شوت سرکش شهریار مغانلو برخورد سختی با تیرک عمودی دروازه التعاون داشت و دوباره به بازی برگشت. این دومین مرتبه طی مسابقه است که شوت بازیکنان سپاهان به تیرک برخورد می‌کند.
دقیقه 70: ضربه سر گولسیانی روی ارسال کرنر سلمانی با اختلاف کمی و به شکلی خطرناک راهی کرنر شد که البته داوران مسابقه در تشخیص این صحنه خوب عمل نکردند.
دقیقه 73: ضربه سجاد شهباززاده با اختلاف از کنار دروازه راهی اوت شد.
دقیقه 75: ضربه امید نورافکن با فاصله بسیار کمی راهی اوت شد.
دقیقه 77: ضربه طارق محمد به شکل بسیار خطرناکی از بالای دروازه  سپاهان به بیرون رفت.
دقیقه 79: ضربه سر شهریار مغانلو روی ارسال بسیار خوب میلاد جهانی با فاصله بسیار کمی راهی اوت شد.
دقیقه 81: شوت محکم تاوامبا از نزدیکی خط محوطه جریمه سپاهان از کنار دروازه سپاهان به بیرون رفت.

دقیقه 88: دانیال اسماعیلی فر فرصت بسیار مناسبی برای گلزنی داشت ولی ضربه او با اختلاف یکی دو متری راهی اوت شد تا آخرین شانس سپاهان برای بردن این مسابقه هم به این شکل از دست رفته باشد.


حواشی:
*یکی از نکات ویژه این مسابقه نیمکت نشینی شهریار مغانلو بود.
*در غیاب شهریار مغانلو، سجاد شهباززاده به عنوان مهاجم هدف بازی کرد و فرشاد احمدزاده پس از چند مسابقه بار دیگر از پست هافبک میانی به پست وینگر چپ منتقل شد.
*بازگشت مسعود ریگی به ترکیب اصلی یکی دیگر از نکات ویژه ترکیب سپاهان در مصاف با التعاون به شمار می‌رفت.
*در شرایطی که در وقت های اضافی نیمه اول احمد مخادمه داور اردنی مسابقه می‌توانست مدافع التعاون را به دلیل متوقف کردن محمدرضا حسینی با خطایی شدید اخراج کند، تصمیم گرفت به کارت زرد اکتفا کند. در دور رفت این مسابقه مانینگ داور چینی مسابقه در صحنه‌ای مشابه اقدام به اخراج عزت پورقاز در دقیقه 10 کرده بود.
*سپاهان باز هم مانند دیدار رفت برابر التعاون در همان دقیقه اول نیمه دوم دروازه اش باز شد.
*مانند دیدار رفت و همینطور مصاف برابر الدحیل هواداران عرب زبان با بلندگوهایی که در اختیار دارند، جو ورزشگاه ملک عبدالله را به سود خودشان رقم زده‌اند.

بهترین بازیکن زمین: 
با ورود شهریار مغانلو، میلاد جهانی و یاسین سلمانی ورق به سود سپاهان برگشت و این سه بازیکن عملکرد قابل توجهی در مصاف با التعاون داشتند.
اتفاق ویژه: 
سپاهان در این مسابقه به پیروزی نیاز داشت و در شرایطی که داور می‌توانست در ثانیه‌های پایانی نیمه اول روی حرکت سریع محمدرضا حسینی بازیکن حریف را اخراج کند تا این تیم در نیمه دوم کار راحت تری برای پیروزی داشته باشد، به کارت زرد اکتفا کرد تا عملا شانس شاگردان نویدکیا برای صعود از گروه بسیار کم شود.


شرح گل:
التعاون ( 1-0):  در همان لحظات آغازین نیمه نخست نفوذ سعد بالعبید از سمت چپ با ارسال زمینی رو به بیرون او برای النابت همراه شد تا این بازیکن هم با ضربه‌ای زمینی دروازه سپاهان را در دقیقه 46 درست مانند دیدار رفت دوم باز کند.
سپاهان (1-1): در دقیقه 65 و در شرایطی که سپاهان فشار زیادی روی دروازه التعاون ایجاد کرده بود، پاس خوب میلاد جهانی برای شهریار مغانلو با ضربه این بازیکن از زاویه بسته به گل تساوی بدل شد تا شاگردان محرم نویدکیا با انگیزه بالایی به کار ادامه بدهند.


 

شرح بازی:
سپاهان در شرایطی برابر التعاون قرار می‌گرفت که برای بازگشت به کورس صعود از گروه نیاز مبرمی به کسب سه امتیاز این دیدار داشت. سپاهان که شاید هنوز در شوک شکست دیدار قبل برابر التعاون بود این دیدار را بهتر آغاز کرد و در نیمه نخست روی حرکات ترکیبی چند موقعیت خوب روی دروازه التعاون ایجاد کرد. در سوی مقابل نیز التعاون که کمی با احتیاط تر از دیدار قبل بازی می‌کرد روی شوت از راه دور و حرکات در عمق دفاع آسیب پذیر سپاهان برنامه داشت که چند موقعیت خوب نیز از همین راه‌ها به دست آورد اما واکنش‌های خوب مظاهری مانع گلزنی این تیم شد.
با شروع نیمه دوم این التعاون بود که روی یک نفوذ از سمت چپ و ارسال به درون محوطه جریمه موفق شد دروازه سپاهان را باز کند و از حریف خود پیش بیفتد. با این حال نویدکیا که تیمش چیزی برای از دست دادن نداشت بلافاصله مغانلو و جهانی را به زمین فرستاد و با ارائه یک بازی انتحاری چند دقیقه بعد توسط مغانلو به گل تساوی رسید. سپاهان که بعد از دریافت گل با پرسینگ بالا کاملاً بازی را در دست گرفته بود و بارها به محوطه جریمه التعاون رسیده بود، نتوانست از موقعیت هایی که ایجاد کرد سود ببرد تا حالا موقعیت خطرناکی در جدول داشته باشد.
بدین ترتیب در پایان دیدارهای شب چهارم این گروه، الدحیل با نه امتیاز صدرنشین شد، التعاون با هفت امتیاز در رده دوم قرار گرفت و سپاهان با چهار امتیاز به رده سوم صعود کرد. دیدار بعدی سپاهان برابر پاختاکور ازبکستان، تیم سه امتیازی و قعرنشین جدول است و در هفته پایانی به مصاف الدحیل قطر می‌رود.
منبع خبر : varzesh3.com

تاریخ ارسال خبر : 1401/01/30 13:35
سفارش آگهی

بازیهای تیم ملی ایران
بازیهای باشگاهی داخلی
بازیهای باشگاهی بین المللی
باشگاههای ایران
بازیکنان
مربیان
داوران
آرشیو اخبار

ورود اعضاء :

نام کاربری

کلمه عبوریادآوری کلمه عبور
عضویت در سایت 
 

تبلیغات
آمار سایت
كاربران حاضر: 483 نفر

کل بازديد : 13951512 نفر

بازديد امروز :  3991 نفر

بازديد ديروز :  4102 نفر

کل اعضاء :  2424 نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به www.iraninanfootball.ir می باشد.